TASARRUF YAPMANIN YOLLARI

Yatırım Yaparak Kazan
Yatırım Yaparak Kazan

NASIL TASARRUF YAPILIR?

Para kazanmak için illa da bir şeyler alıp satmak veya bir yerlerde çalışmak gerekmiyor. Para kazanmanın göz önünde duran bir başka yöntemi daha mevcut ve bu yöntemin adı TASARRUF YAPMAK ’tır. Tasarruf yaparak cebinizde kalan para da kazanılmış paradır. Elektrik şirketine fazladan ödeyeceğiniz 20 lirayı siz elektrik şirketinden kazanmış oluyorsunuz. Bu gibi birçok yöntemle fazlasıyla tasarruf yaparak para kazanmak mümkün. Tasarruf yapmanın yollarını size adım adım aktaracağımız bu yazıyı sonuna kadar okumanız, daha fazla paranın sizin cebinizde kalacağı anlamına gelir.

Tasarruf yaparak elde edilecek olan geliri, gelir getirici alanlarda değerlendirerek paradan para kazanma deyimini yerine getirmekte gayet mümkün. Zaten gidecek olan o parayı elektrik şirketinden kurtararak, yatırım sonucunda tamamen kaybedilse bile can acıtmaz.

Lüzumsuz İse Söndür

Lüzumsuz ise söndür tabirini hemen hemen herkes bilir. Okullarda, kurumlarda ışık anahtarlarının üzerinde yazan bu yazı tasarrufun temelini oluşturmaktadır. Gereksiz yere yanan ışıklar nedeniyle cebimizden çıkan paralar başkalarının cebini dolduruyor. Evimizde veya iiş yerimizde kullanmadığımız, gereksiz yere yanan ışıkları söndürerek, kullanmadığımız elektronik eşyaların fişlerini çekerek ( özellikle şarj makineleri ) evden çıkarken modemi kapatarak her ay onlarca lira tasarruf etmek mümkündür.

Boş Yere Akıtma

Boş yere yanan akıp giden elektrik gibi, boş yere akıp giden su da aslında cebimizden akıp gitmektedir. Diş fırçalarken, traş olurken, bulaşık yıkarken akıp giden tonlarca su, aslında görünmez para olarak akıp gitmektedir. Günümüzde en ucuz su tarifesi 2 TL civarı iken, boşa akıp giden suyun cepten çıkan tutarı hesaplandığında, kimse suyu boşa akıtmaya cesaret edemez.

Fiyat Araştırması

Herkes alışveriş yapar. Peki, kaç kişi aldıklarının fiyatlarına bakar veya diğer mağazadaki fiyatlarla karşılaştırır. Fiyat araştırması yaparak, aynı ürünü daha düşük bütçe ile almak; Tasarruf Yaparak Para Kazanmayı sağlar. Evinizin aylık ihtiyacını karşılarken, fiyat karşılaştırması yaparak alış veriş yaptığınızda, cebiniz deki kalan paraya çok şaşıracaksınız. Arta kalan bu paraları, bir kenara koyarak başka ihtiyaçlar için hazır bekletebilir veya yatırım yapmakta kullanabilirsiniz. Tercih sizin.

Gereksiz Harcamalara Son!

Her ay hesapsızca fazladan yapılan harcamalar, ev ekonomisini büyük ölçüde etkilemektedir. Örneğin, bir anlık karar verilen ve bütçede düşünülmeyen şehir dışı gezisi veya çarşıda gezerken bir anda gördüğünüz ve düşünmeden aldığınız bir kıyafet cebinizi felakete uğratır. Bu tarz harcamalara para dökmek yerine, bu plansız harcamalara son verip, Tasarruf Yaparak Para Kazanmak daha doğru olacaktır.

Eskileri Atma!

Eşyalarımız, zamanın ve aşırı kullanımın etkisi ile eskir ve yıpranır. Eskiyen eşyaları atmak yerine onları değerlendirmek bütçeye katkı sağlayacaktır. Eskiyen bir kot kıyafeti keserek ve başka kıyafet parçaları ile birleştirerek “Ulama Çarşaf” diye de tabir edilen, şekilli ve şık çarşaflara dönüştürebilirsiniz. Eskiyen ürünleri atmak yerine, ikinci el sitelerinde satarak bütçeye ek gelir kazandırmakta mümkündür. Bu gibi örneklerle Tasarruf Ederek Para Kazanmak mümkündür.

yorum yapan ilk kişi olun! ile ilgili "TASARRUF YAPMANIN YOLLARI"

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.


*