Son İki Ayda En Çok Para Kazandıran Ürünler

Corona Virüs Döneminde En Çok Ne Satıldı?
Para Kazanmak İçin Fırsatları Değerlendirmek Gerekir

En Çok Satılan Ürünler

Tüm dünyayı kasıp kavuran ve ülkemizi de önemli ölçüde etkileyen Korona Virüs Salgını döneminde, berberlerin geçici süre kapatılması, marketlerde AVM’lerde toplu taşıma gibi toplu bulunulan alanlarda maske takılmasının zorunlu hale getirilmesi gibi bir çok önlem paketleri arka arkaya geldi.

Korona virüs salgını döneminde alınan önlemleri önceden gören veya kriz anını iyi yönetebilenler ticari faaliyetlerini, engellerin geldiği alanlarda ihtiyaç duyulan malzemelere yöneltti. Bu dönemde, ihtiyaç duyulan ve ihtiyaç duyulabilecek malzemeleri Ekonomi Paneli ile görebilenler ve de satanlar bu dönemde en çok para kazananlar oldu.

İhtiyaçlar Para Kazandırır

Para Kazanmak, başkalarının ihtiyaç duyduğu malzemeleri satarak mümkündür. Bu nedenle, piyasada ihtiyaç duyulan malzemeleri doğru tespit edenler, günün şartlarına adapte olarak içinde bulunulan fırsatları değerlendirenler her zaman kazanırlar. İhtiyaç duyulmayan, günün gerisinde kalmış ürün satanlar ise oldukları yerde sayar veya çok daha az para kazanır.

Yeni bir şapka almadan herkes yaşayabilir ama su içmeden kimse yaşayamaz. Bu durum, su satan bir girişimci, şapka satan bir girişimciden daha fazla para kazanabileceği anlamına gelmektedir.

Korona Döneminde En Çok Ne Satılıyor?

Bir girişimci, içinde bulunduğu durumda en çok neyin satılabileceğini tespit etmek için şöyle düşünmeli; Korona nedir? Bir Virüs, dolayısıyla hastalık salgını; Peki bu durumda insanlar en çok neye ihtiyaç duyar? Tabi ki hijyen malzemelerine, kişisel bakım malzemelerine veya sağlık ürünlerine ihtiyaç duyar.

Sosyal mesafenin korunması ve gerekli hijyenin sağlanabilmesi için berberler, kuaförler, bakım merkezleri ve  güzellik salonları geçici olarak kapatıldı. İnsanlar da bakım ihtiyacını karşılayabilmek için ise Berber Malzemeleri, kişisel bakım ürünleri satın almaya yöneldi ve bu alanda ürünlerin satışı bir hayli arttı.

Avmlerde, marketlerde, ve toplu taşıma gibi toplu bulunulan alanlarda maskesiz dolaşımın yasaklanmasının ardından bir süre maske satışları da hiç olmadığı kadar yükseldi. Ta ki ücretli maske satışları satışları yasaklanana kadar.

Kim Hasta Olmak İster ki?

Hastalık günlerinde hastalıklardan korunmak adına hijyen ürünlerinin satışı da zirveye çıktı. Sonuçta kim hasta olmak ister ki? Dezenfektan gibi hijyen malzemeleri, eldiven, kağıt havlu, sirke gibi ürünler satışı zirveye çıkanlar arasında bulunuyor.

Bu dönemin başında, uygun fiyatlarla bulunabilen bu ürünlerin fiyatı, hızla artan talebe doğru orantılı bir hızla yükseldi. Dönem başında bu ürünlerin stoklamasını yapanlar, dönem içerisinde en çok para kazananlar oldu. Bu durum fırsatçılık mı yoksa geleceği görüp krizi fırsata dönüştürmek mi buna siz karar verin ve bu konudaki düşüncelerinizi yoruma yazmayı unutmayın

En Çok Satan Kolonya

Kolonyanın, içerisinde bulundurduğu alkol oranının virüsten korunma da etkili bir yol olduğunun açıklanmasının üzerine, şüphesiz olarak en çok satılan ürün oldu. Market raflarında kolonya bulmanın neredeyse imkansız hale geldiği bir dönem yaşandı. Bu durumu önceden görebilen girişimciler raflarında ki kolonya miktarını ivedilikle arttırdı.

Aslında bu durum fena olmadı. İnsanlar daha temiz ve güzel koktu, ne dersiniz?

yorum yapan ilk kişi olun! ile ilgili "Son İki Ayda En Çok Para Kazandıran Ürünler"

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.


*