Sigaraya Zam Geldi!

Güncel Sigara Fiyatları
Sigara Fiyatlarına Zam Geldi
Sigaraya Zam Geldi mi? Sigara Fiyatları Ne Kadar Oldu? Sigaraya Ne Kadar Zam Geldi? Resmi Gazetede yayınlanan 13 mayıs tarihli cumhurbaşkanı kararları doğrultusunda, sigaradan alınan asgari maktu vergi tutarı da arttırıldı. Yeni Sigara Fiyatları gündeme oturdu. Detaylar Yazının Devamında…

Sigaradan Alınan Vergi Arttırıldı

13 mayıs 2020 tarihinde resmi gazetede yayımlanan, cumhurbaşkanı kararında ‘Bazı mallara uygulanacak olan Özel Tüketim Vergisi Tutarları Hakkında Karar’ ile beraber Sigaraya ÖTV düzenlemesi yapıldı ve sigaradan alınan asgari maktu vergi oranı arttırıldı. Bu kararın ardından, Sigaraya Zam Geldi mi? konusu en çok konuşulan ve merak edilen konu oldu.


Sigaraya Ne Kadar Zam Geldi?

2020 yılının başında, sigarada enflasyon oranındaki otomatik vergi artışı ocak – haziran döneminde uygulanmaması ve temmuz ayına erteleme kararı alınmıştı. Şimdi ise sigaradan alınan vergi oranları ile sigara fiyatları yeniden belirlendi. Sigarada asgari maktu vergi tutarı %17.18 artışla 0,3899 liradan 0,4569 Liraya yükseldi. Buna göre bir paket sigaradan alınan, 7,79 TL’den 9,13 Liraya yükseldi, yani Sigara Zam Geldi. Aynı kararda, sigarada vergi oranı %67, maktu vergi tutarı da 0,4569 lira olarak korundu.


Sigaraya Zam! Yeni Fiyatlar Belli Oldu

Tütün ve tütün mamulleri üzerinde yeni vergi düzenlemesi yapıldı ve bu düzenleme Sigaraya Zam olarak yansıdı. Sigara Zammı sonrasında ki Güncel Sigara Fiyatları ise bu düzenleme ile beraber merak konusu oldu. Ekonomi Paneli, Sigara fiyatlarını liste olarak düzenledi. İşte Yeni Sigara Fiyatları


Sigara vergi kararı


Güncel Sigara Fiyatları

Vergi konusunda yapılan yeni düzenlemenin, sigara fiyatları üzerinde ne gibi bir etki ortaya çıkaracağı ve güncel sigara fiyatları, büyük bir merak konusu. Ekonomi Paneli bu merakı gidermek ve ortadan kaldırmak için her türlü gelişmeyi takip ederek en hızlı şekilde size duyuracak. Ekonomi Paneli’ni takip etmeye devam edin.

yorum yapan ilk kişi olun! ile ilgili "Sigaraya Zam Geldi!"

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.


*