OTO YIKAMA DÜKKANI AÇMAK

Oto Yıkama Maliyeti
Oto Yıkama Maliyeti

Oto yıkama yerleri direk olarak kendiliğinden bir başarı elde etmezler. Başarılı bir şekilde oto yıkama işleten kişiler ilk olarak Oto Yıkama Dükkanı Kurmak istediği yeri dikkatle seçmelidir. İnternet üzerinden konum kriterlerini yani nüfusun yoğunluğu, rekabetin hangi seviyede bulunduğu, sokak tipini, araba sayısını ve diğer kriterleri göz önünde bulundurarak işletmenin açılacağı kurumu seçmektedirler.
İlk olarak işletmenizi kurmak istediğiniz yerin etrafında dolaşın. İşletmenin civarında benzer trafik sahibine sahip olan yerlere ve işe ilişkin olup satılık olan her şeye büyük bir dikkat ile yaklaşın. Oluşturmayı düşündüğünüz potansiyel pazarınız için ön bilgi toplayın.

Oto Yıkama Dükkanı Açmak

Oto Yıkama Dükkanı Açmak

Rekabet Analizini Es Geçmeyin

Oto Yıkama Dükkanı Açmak istediğiniz bölgede bulunan diğer oto yıkamacılar hakkında bilgiler toplayın. Genel olarak ayda ne kadar müşteriye sahip durumdalar ve pazarlama için kullandıkları yöntemler neler öğrenin. Siz kendi oto yıkamanızı açtığınız zaman rakipleriniz nasıl hareket edecekler ve müşterilerini kaybetme için nasıl hamlelerde bulunmaya çalışacaklar önceden örgenin. Müşterilerinin onlara ne kadar sadık olduğunu öğrenin. Sizinle aynı seviyeye ulaşabilmek için oto yıkamalarında yenilemeye giderler mi bir yoklama yapın. Son olarak da siz oto yıkamanızı açtığınız zaman bir fiyat düşürme olayına giderler mi ve fiyat düşürme durumu olursa bunu ne kadar yaparlar öğrenin.

Evrak İşlerini Kesinlikle İhmal Etmeyin

Oto Yıkama Dükkanı Açmak için bulunduğunuz il ve ilçenin ne gibi iş kurma lisansları kesinlikle öncesinde öğrenin. Bunun yanında açacağınız oto yıkama için sıra vergi numarası, vergi oranları, sigorta gereksinimi ve iş yeri açabilmeniz için gerekli olan her ne varsa eksiksiz olarak tamamlayın.
İş yeri açabilmek için gerekli olan şartlar il ve ilçelere göre farklık gösterebilir. Bundan dolayı araya sıkışmadan evraklar gerekli olan kontrolleri ve düzenlemeleri yapın. İsterseniz evrak il ilgili olan süreçte bir müşavir ya da muhasebeciden yardım alabilirsiniz.

Oto Yıkama İşi

Oto Yıkama İşi

Çaba Sarf Edin

İşletme olarak her ne açılırsa açılsın bir anda tüm müşteriler kapıda sıraya geçmez. Sizde direk olarak Oto Yıkama Dükkanı açtığınız zaman müşterilerin kapınızda sıralanacağını düşünmeyin. İşinize büyük bir ciddiyet ile yaklaşarak yerel halkı açmış olduğunuz oto yıkamadan haberdar edin. Bu haberdar etme sürecinde broşürler, yerel web sayfaları size büyük bir yarar sağlayacaktır. Bulunduğunuz yere yakın herkesin duymasını sağlayın. Daha sonra açılış tarzı bir şeyle kulaktan kulağa herkese yayılmasını sağlayın. Sosyal medya üzerinden farklı kampanyalar yaparak ilk etapta daha fazla kişiyi haberdar etmeyi daha sonrasında da çok ciddi müşteri potansiyeli oluşturmayı sağlayabilirsiniz.
Oto yıkama açtığınız bölgeyi dikkatli seçtikten sonra gerekli olan belgeleri ayarladıktan sonra ilk aşamayı tamamlamış olacaksınız. Daha sonrasında yapacağınız reklamlar sayesinde çok daha fazla kişiye ulaşarak açmış olduğunuz oto yıkamadan herkesi haberdar edip rakibiniz olan oto yıkamaların önüne geçmeyi bu sayede başarabileceksiniz.

yorum yapan ilk kişi olun! ile ilgili "OTO YIKAMA DÜKKANI AÇMAK"

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.


*