Herkese 1000 TL Yardım! – 1000 TL Yardım Başvurusu

1000 TL Yardım Başvurusu
1000 TL Yardım Başvuru Detayları

1000 TL Sosyal Yardım Hakkında Bütün Detaylar!

Korona virüs ile beraber zor günlerden geçtiğimiz günlerde, Devlet tarafından salgından dolayı mağdur olan ailelere karşılıksız olarak 1000 TL Yardım yapılıyor. 1000 TL sosyal yardımına başvurmak isteyenler için, başvurular e-devlet üzerinden erişime açıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK tarafından yapılan açıklamada; E- Devlet’te bulunan Pandemi Sosyal Destek Programı modülü üzerinden talep bazlı 3. Faz başvuruların başladığı belirtildi.

1000 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 1000 TL Yardım Kimlere Veriliyor? 1000 TL Kredi Başvurusu, 1000 TL Yardım Nereden Alınıyor? Gibi merak edilen konular ve cevaplarını Ekonomi Paneli olarak detaylı bir şekilde araştırdık, sayfamızı inceleyerek bu cevaplara ulaşabilirsiniz.

1000 TL Yardım Kimlere Veriliyor? Kimler Başvuramaz!

Pandemi Sosyal Destek kapsamında yapılan yardımın 3. Faz Başvuruları, T.C kimlik Numarasının son hanesine göre E-Devlet üzerinden alınmaya başlandı.  Başvuru süreci ise yine e-devlet üzerinden takip edilmektedir. AÇSHB tarafında verilen 1000 TL bir kredi değil, aksine geri ödemesizdir. Bundan dolayı internet üzerinden “1000 TL Kredi Başvurusu” olarak değil, 1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu olarak aratmanızda fayda var. Peki, 1000 TL Yardım Kimlere Veriliyor?

– Aynı Haneden yalnızca 1 kişiye verilecek. Yani bir haneden kaç kişi başvurursa vursun tek başvuru olarak değerlendiriliyor.

– 1000 TL yardım almak isteyen kişinin kendisinin veya hane halkından herhangi birinin geliri olmaması gerekmektedir. Kısacası bu yardım hiçbir geliri olmayana verilmektedir.

– Başvuran ailelerde şu şartlara uyan birisinin olması durumunda başvurular geçersiz olarak kabul edilecek;

– Faz 1 ve Faz 2 Pandemi Sosyal Destek Programı dahilinde daha önce 1000 TL Yardım Alanlar,

– 5510 Sayılı kanunun 4/a kapsamında yer alan kamu işçileri ve yine aynı kanunun 4/c kapsamında yer alan memurlar,

– Sosyal Güvenlik Kurumundan geliri olanlar ya da maaş alanlar

– Emekliler

– İŞKUR İşsizlik Ödeneği alanlar veya Kısa Çalışma Ödeneği Alanlar

1000 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pandemi Sosyal Destek Programı kapsamında 3. Faz başvurular E-Devlet’te bulunan Pandemi Sosyal Destek Programı modülü üzerinden başvurular yapılacaktır. Başvurular T.C Kimlik numarasının son hanesine göre belirlenen günlerde yapılabilmektedir.

T.C Kimlik Numarasının Son Hanesi;

– “0” olanlar pazartesi günü

– “2” olanlar Salı günü

– “4” olanlar Çarşamba günü

– “6” olanlar Perşembe günü

– “8” olanlar ise Cuma günü başvuru yapabilmekteler.

–  Cumartesi ve Pazar günleri ise isteyen herkes başvuru yapabilmektedir.

1000 TL Sosyal yardım Başvurusu Yapmak İçin Buraya TIKLA

 

1000 TL Yardım Başvuru Sonucu

Yardım başvuru sonuçları yine E-Devlet üzerinden takip edilmektedir. Pandemi Sosyal Destek Programı kapsamında yapılan 1000 TL yardımların Faz 1 ödemeleri tamamlanarak, 2. Faz ödemelerine başlandı. Bakan Selçuk; toplam 3 Fazdan oluşan bu ödemeler kapsamında 2. Faz aşamasında 2,3 milyon haneye 1000 ₺ Nakdi yardımın yapılacağını ve bu ödemelerin başladığını, Ayrıca 1000 ₺ Yardım ödemesinin, bu hanelerin PTT hesaplarına yatırıldığını ve salgın bulaşma risklerini azaltmak için görevliler tarafından hanelere götürülerek elden teslim edileceğini de belirtti.

yorum yapan ilk kişi olun! ile ilgili "Herkese 1000 TL Yardım! – 1000 TL Yardım Başvurusu"

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.


*